pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak zařídit dětský pokoj?

Perex

Dětský pokoj vnímají děti stejně jako dospělí celý byt. Je pro ně místem, kde si mohou hrát a bavit, kde tvoří, učí se, odpočívají, spí, je také místem, kde utíkají před dospěláckými příkazy a zákazy.

 

Dětský pokoj vnímají děti stejně jako dospělí celý byt. Je pro ně místem, kde si mohou hrát a bavit, kde tvoří, učí se, odpočívají, spí, je také místem, kde utíkají před dospěláckými příkazy a zákazy. Měla by obsahovat vše, co bude vytvářet jedinečný dětský svět.

Můžeme vytvořit dětský pokoj podle zásad feng shui, v tomto případě začněme od umístění. Nejvhodnější je pro ni východní a jihovýchodní strana domu, protože s nimi vázané energie jsou spojeny s jarem. Tím podpoříte u svých dětí zdravý vývoj. Když už jsme při umístění, nezapomínejte na správné uložení pohodlné postele. Nejideálnější pozice je kolmo na dveře. Za hlavou musí mít stěnu, a ne okno. Dále třeba rozdělit prostor, protože každý pokoj musí mít dvě zóny, jednu odpočinkovou a druhou na ostatní činnosti.

Do dětského pokoje volte přírodní materiály. Nejideálnější je přírodní dřevo a pastelové barvy ložního prádla z přírodního materiálu. Samozřejmě budete potřebovat i vhodné svítidla. Nabídku vhodných svítidel si můžete prohlédnout i na profisvitidla.cz. Je jich skutečně široká škála na výběr, můžete je dokonce zvolit i s úspornými LED žárovkami.

Nezapomínejme ani na to, co by v dětském pokoji vůbec nemělo být: ostré rohy na nábytku, akvária, fontánky a jiné vodní prvky, rostliny v květináčích, televizor a počítač. Nízký dřevěný nábytek je pro dětský pokoj úplně nejvhodnější, nestěžuje pohyb.

Co se barevnosti dětského pokoje týká, vězme že žlutá barva přináší do dětského pokoje radost, je ale vhodná pro trošku větší děťátko, protože miminko by v ní hodně plakalo, bílá barva vyvolává pocit chladu a lhostejnosti, proto se nedoporučuje, naopak zelená a modrá barva podněcuje růst, vývoj, tvořivost a pozitivní myšlení.


Přidejtre svoji firmu