pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Kvalitní moštárny

Perex

Tak jako před zahájením stavby sháníte projekty rodinných domů, abyste si vybrali takový, který vám bude vyhovovat, stejně tak řeší každoročně i zahrádkáři různé problémy.

 

Tak jako před zahájením stavby sháníte projekty rodinných domů, abyste si vybrali takový, který vám bude vyhovovat, stejně tak řeší každoročně i zahrádkáři různé problémy.

Jedním z nich je problém se zpracováním přebytku jablek. Pomoci jim v tom mohou kvalitní moštárny. Téměř v každé moštárne se ale setkáváme s problémem odpadů po moštovaní. U většiny to funguje tak, že zákazník si musí odpad odebrat a likvidovat sám. Některé ale odpad za poplatek odstraní, lze k tomu používají i nějaké levné hadice, možná ne nebo mají dohodnuto jeho zkrmování. Další podmínkou bývá moštovanie do vlastních nádob, i když jsou některé moštárny vybaveny plničkami a korunkovacími strojky na běžné skleněné láhve od minerálek, jejich použití je nutné dohodnout s provozovatelem moštáren.

K moštovaniu je třeba používat jen zdravé a dobré umyté ovoce a třeba počítat s tím, že výtěžek jablečného moštu je 0,5 až 0,7 z jednoho kilogramu jablek. Moštovat samozřejmě můžeme i jiné ovoce, nejen jablka, děláme to za účelem kvašení a dalšího pálení lihovin. O provozu jednotlivých moštáren a palíren se můžete více informací dozvědět na stránkách jednotlivých výpalek.

Pokud řešíte problém, do čeho je vhodné naplnit váš mošt, aby byl sterilizovaný a nemáte klasické korunkové uzávěry a uzavírací kroužek na láhve od limonád, mohly by se vám hodit nějaké vhodné litrové láhve s uzávěrem.

Pokud tedy i vy máte přebytek jablek a přemýšlíte co s nimi, zkuste se informovat na služby nejbližší moštárny.


Přidejtre svoji firmu