pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Krb versus teplovzdušný agregát?

Perex

Uvažujete o umístěný krbu do vašeho domu? Před jeho pořízením byste si měli zvážit několik věcí, zaměřit se na jeho výhody a nevýhody.

 

Hotový biokrb je vždy krásnou a funkční dominantou každého interiéru, pokud se do něj samozřejmě hodí. Většina lidí, kteří se pro krb rozhodli, navštívili předtím nějaké domácnosti nebo místa, kde byl, nadchl jejich a řekli si, že ho chtějí i oni. Kdysi lidé v domácnostech velmi krby neměli, častěji byly spíše levné kamna.

Popišme si tedy nejdříve jeho výhody - dekorativnost, efektivita vytápění, vytápění bez topných těles, variabilita provedení, což znamená, že každý krb může být originálem, ekologie a pohotovost. Musíme však zohlednit i jeho nevýhody - náročnost na stavební řešení, tedy krby jsou nejčastěji součástí projektové konstrukce domu, nebo jsou v ní alespoň zahrnuty, ruční obsluha, nutnost údržby, stavební povolení. Důležité je zvážit i náklady na realizaci krbu, které zahrnují - projekt, stavební povolení, stavbu nebo úpravu komína, revizi komínu, zakoupení typové krbové vložky, stavbu samotného krbu.

Možná tento článek některých přímo nadchl, ale určitě se najdou i tací, jejichž odradil, pro ty doporučujeme nabídku na infracomfort.sk, kde si mohou najít jiný vhodný způsob vytápění, který jim bude dokonale vyhovovat. Jednou z možností jsou například teplovzdušné agregáty.

Jsou určeny pro sezónní, doplňkové nebo lokální vytápění od těch nejmenších prostorů až po velké haly s objemem do 100 000 metrů krychlových. Zdrojem jejich energie je plyn v přenosných lahvích, díky čemuž se dají používat prakticky kdekoliv.


Přidejtre svoji firmu