pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Do čeho se vyplatí investovat?

Perex

Určitě do bydlení. Pokud jste stavěli dům, určitě jste řešili otázku, jaké okna si zvolit. Mnozí jste se rozhodli pro kvalitní plastová okna.

 

Určitě do bydlení. Pokud jste stavěli dům, určitě jste řešili otázku, jaké okna si zvolit. Mnozí jste se rozhodli pro kvalitní plastová okna. Ti, co ještě jen stojí před touto volbou, jsou sice rozhodnutí pro plastové, ale přesto trochu váhají, zkusme jim trochu pomoci.

Hlavními výhodami je jejich dlouhá životnost, tvarová stálost, výborné tepelně-izolační vlastnosti a hlavně minimální údržba. Profily, z nichž jsou plastová okna vyrobeny jsou vyztuženy nerezovými výztuhami nebo pozinkovanou ocelí. Nakolik je vzduch nejlepší tepelný izolant, profil obsahuje různé vzduchové komory, čímž se dosahuje lepší tepelná izolace.

 Podle počtu komor můžeme rozlišit plastová okna na 3, 4, 5 a 6 komorové. Nesmíme zapomenout na důležitou součást okna, kterou je sklo. V plastových oknech mohou být zvoleny skla s různou hodnotou součinitele prostupu tepla, tepelné izolace, zvukové izolace i bezpečnosti. Lze do nich použít i sklo, které je potaženo speciální fólií proti rozbití.

Nejčastěji jsou plastová okna vyráběny s dvojskly, lze použít i trojskla, které jsou účinnější, ale i dražší, ne vždy však vyhovují spotřebiteli, protože jsou těžší. Okna jsou ale důležitou součástí našeho domu, proto netřeba hledat jen nejlevnější plastová okna, ale třeba určitě dbát na dobré užitné vlastnosti. Mnozí ale určitě máte tyto starosti za sebou a řešíte už jen, zda zainvestovat a vybudovat si ke svému domu i nový bazén. Možná se nám zdá, že je to zbytečná investice, ale v létě ji určitě oceníme. Ti náročnější z nás si do svého nového domu rádi umístí i saunu.


Přidejtre svoji firmu