pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak zkrášlit krb

Perex

Právě jste se nastěhovali do vašeho nového historého domku, stojíte v obývacím pokoji a jediné co zde vidíte, je ne tak úplně hezký krb.

Pomyslíte si,  že by jste jej měli ponechat jen jako špinavou černou díru ve zdi. Nikoli! Krb dokáže váš domov učinit milým, hřejícím a vypadá dobře. Krása krbu je, že již máte v bydlení zakomponovaný tento prvek a přitom vám stále zbývá prostor pro další ozdobné předměty, sladěné do barev použitých u vás doma. A samozřejmě také nesmíme zapomenou na funkčnost krbu. Ať už se rozhodnete jakkoliv, starý zapomenutý nepoužívaný krb může být to pravé místo pro vaše umělecké vyžití. Ať je krb vaší hračkou.

Použijte váš krb jako formu seberealizace

Nejkrásnější část zkrášlování vašeho domu je, že pravidlo, kdy něco nesmíte a nemůžete, neexistuje. Jistě že máte určité tendence k používání jednoho vašeho osobitého stylu a i kdy se budete snažit každý pokoj vyzdobit jinak, vždy zanecháte část své osobnosti, svoji stopu.

A tak to má být! Vaše bydlení, obraz vaší osobnosti. Barvy, prvky, materiály, zkrátka vše co o vás něco vypovídá. Krb, můžete použít například jako prostor pro vystavení obrazů, váz, květin, svícnů a mnoho dalšího.

Funkce a praktičnost

Pokud ale dáte přednost funkčnosti vašeho krbu před malou výstavkou umění, můžete si jej zvolit například jako úložný prostor. Začneme jeho důkladným vyčištěním od sazí, pokračujeme vymalováním ohni odolnou barvou. Jakmile jej necháte uschnout, můžete nově vzniklý prostor použít například jako poličku na knihy. Knihy, polínka, ozdobné kovadlinky či další rodinné sběratelské kousky se zde budou krásně vyjímat. Rozhlédněte se, zamyslete se, přejděte očima přes váš nový dekorativní krb a hledejte další nové funkce věcí, které vás dříve ani nenapadly.

 

Tajný krb

Pokud jste toho názoru, že vaše topeniště bude působit lépe, pokud jej bude možno zavírat, je zde několik možností jak to provést a ještě ho u toho zkrášlit. Vybavit vsput do krby překližkou a k ní přidělat obraz reálného povrchu dřeva. Pokud tak učiníte, zamyslete se nad doplněním barev, obrazů či vytvořením prostoru pro nějakou sochu. Tu nejlépe umístíme vedle krbu. Krásu krbu obzvláště zdůrazní mozaikové dlaždice, či nějaký dekorativní kousek kovu. Nikdy nezapomínejte na celkový barevný dojem.

 

Změna spolu s ročním obdobím

Pro mnoho lidí, je prostor krbové římsy místem, pro vystavení dekorací, které odpovídají ročnímu období či svátkům. Spolu s barvou období se mění barva římsy. Podzim, spadané listí teplých barev, dýně, větve. Vánoce, čas keramických vloček, umělého sněhu, malého plyšového sněhuláka. Čas jara a léta plný čerstvých květin a dalších přírodních prvků, jako je bambusové rákosí, rafii a jiné. Už jenom před vašim domem najdete spoustu inspirace, kterou vám přináší samo roční období.

 

 

Nepoužívání zchátralý krb nemusí zkrátka být bolestným pohledem. Výše zmíněné nápady vám mohou dodat inspiraci pro vytvoření vlastních originálních nápadů. Dobré je také zmínit možnost ploché obrazovky, na které je nahraný umělý krbový oheň a tak si můžete dopřát i klidný večer u rozdělaného ohně, bez jakékoliv námahy a nečistot.


Copyright © 2011 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu