pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

s Kristýnou Frejovou

Perex

Herečce Kristýně Frejové zařizuje byt dcera

 

Před půl rokem se Kristýna Frejová nastěhovala s dcerou a černým křížencem Frigem do nového bytu na Vinohradech. Čtvrti plné parků dala přednost před Nuslemi, kde léta žila, i před společným bydlením za Prahou s otcem, hercem Ladislavem Frejem. O svém 2+1 ve staré zástavbě mluví jako o ideálu, možná i proto, že do zařizování bytu zapojila svoji čtyřletou dceru Ráchel.

 

Kristýna Frejová

Foto:  Martin Kámen

 

Bydlíte tady od loňských prázdnin. Čím jste po nastěhování začala?

Jak je ta písnička? Ke stolu židi, kdo židli má bydlí…stůl, židle, postel, to bylo první. Ta rekonstrukce probíhala docela dlouho, když jsem poprvé přišla do tohoto bytu, tak byl úplně vybydlený. Domluvila jsem se s panem domácím, že se budu na opravách finančně podílet, takže na finální podobu jsem měla velký vliv. Zapojila se i Ráchelka, vybírala hlavně barvy. Myslím, že děti mají pohled nezatížený módou a trendy, řeknou to, co cítí pozitivně. Ptala jsem se jí, jaká barva by byla příjemná do předsíně a ona že oranžová. Takže máme oranžové dlaždice. A to, že je kuchyň červená, to je taky její práce. Já jsem s tím koketovala, ale nevím, jestli bych na to ve finále měla odvahu. Ukazovala jsem jí vzorník a ona vůbec nezaváhala.

 

Kristýna Frejová - rozhovor  Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Jsou pro vás barvy v interiéru hodně důležité?

Ta červená...to bylo hodně intuitivní. Byla jsem k ní vždycky dost ostražitá. Pak jsem ale měla pocit, že by to tak mělo být, jakoby nám měla nahradit to chybějící ohniště v kuchyni... Pak mi to potvrdila i Ráchelka. Původně jsem taky chtěla, aby byla kuchyň otočená do prostotu. Trávím tam docela hodně času a Ráchel je většinou se mnou, nechtěla jsem být pořád zády k ní. Nakonec se ale ukázalo, že i když bude nábytek na míru, nepůjde to do té místnosti napasovat, takže je to alespoň vyřešeno tím barem. Přemýšlela jsem i o nějakých barvách na zeď, ale pak jsem se rozhodla, že to zatím nechám tak, jak to je. Mám ale vyhlídnutý úžasný gobelín, na kterém jsou černé a bílé kozy. Bude perfektně sedět na zeď v obýváku.

 

Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Zatím je tady většina zdí holá…

No právě. Nejsem schopná se rozhodnout, kam dám které obrazy. Každý, kdo bydlí ve starém domě, ví, že vrtat do zdi je horor. Zatlučete hřebík a vypadne vám půlka zdi. Vždycky si říkám – až budu mít nějaký čas, pustím se do toho. Ale od září mám téměř každý večer představení a dopoledne zkoušky. Musím si na to dát nějaké volno!

 

Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Baví vás zařizování bytu?

Moc se na to těším, problém je opravdu ten čas. Hrozně mě baví práce se dřevem. Nejvíc se těším na to, až budu brousit nábytek a opalovat truhlu, kterou mám v obýváku. Je pravda, že většina věcí, které tady jsou, tady v té finální podobě nebudou. Ale to je všechno otázka času a peněz.

 

Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen

 

V bytě je hodně původních prvků. Bojovala jste při rekonstrukci hodně za jejich zachování?

Když jsem sem přišla poprvé, bylo pod okny nádherné dřevěné obložení. Tak jsem se složitě domlouvala, jak to udělat, aby zůstalo zachováno. Pak ale přišla horda řemeslníků a zničili to. V obýváku jsem zase měla vymyšleno, že se postupně doladí do 50. let, všechno černo bílé, chromové trubky a to jenom proto, že tam visel nádherný lustr z 50. let. Ten bohužel rozbili taky. Naštěstí v bytě zůstaly původní dveře a parkety, které se kompletně renovovaly. Kdyby to ale byl můj byt, některé věci bych si hlídala daleko víc.

 

Kristýna Frejová - rozhovor  Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Proč jste dala přednost nájmu před vlastním bydlením?

Kdybych chtěla takový byt v centru, stál by na mě příliš. Dávám spíš přednost lokalitě a kvalitě bydlení. Táta mi jeden čas navrhoval, abychom šly bydlet k němu do domečku za Prahu. Vinohrady jsou ale krásné a navíc, vedle přes chodbu bydlí moji kamarádi herci Jana Janěková a Igor Chmela. Mají stejně starou dceru jako je Ráchelka, takže si vzájemně hlídáme děti a to je taky hodně důležité při rozhodování. I když jsou Vinohrady dražší bydlení, raději si připlatím za uklizené ulice a čisté parky, hlavně kvůli Ráchelce a Frigovi.

 

Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen

 

Vypadá to, že se tady všichni tři cítíte dobře…

Jsem ve věcech energií docela citlivá a byly byty, kde jsem se vyloženě necítila dobře. Tak jako spousta lidí „koketuju“ s feng - šuej a tenhle byt je velmi dobře situovaný. Je od jihovýchodu na jihozápad, takže tady svítí sluníčko do rána do večera, vlastně nás tak obkružuje. V Nuslích jsme bydlely v bytě, který měl přes 100 metrů a tam jsme se tak nějak hledaly a bloudily... Teď mám poprvé v životě pocit, že jsem naprosto samostatně a sebevědomě zakotvila.  (.ari )

 

Kristýna Frejová - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Kristýna Frejová

Foto:  Martin Kámen


Kristýna Frejová (39) je z herecké rodiny. Jejími rodiči jsou Ladislav Frej a Věra Galatíková. Vystudovala DAMU, hrála například v divadlech Rokoko a Bez zábradlí. Vystupovala jako Shakespearova Julie, Máša v Rackovi nebo Elizabeth v Čarodějkách ze Salemu. Objevila se ve filmech Kanárek, Crash road či Chyťte doktora. Nyní je členkou souboru Švandova divadla, kde hraje v sedmi inscenacích, například Lídu Baarovou a Helenu Vondráčkovou ve hře Gottland nebo Lancelota v sérii Merlin: Grál a Merlin: Zrození. Kristýna slaví narozeniny v říjnu, je čistokrevný štír opepřený čínským vepřem a má čtyřletou dceru Ráchel.

 

 

Copyright © 2011 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu