pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Osvětlení ložnice

Perex

Nedílnou součástí ložnice je vhodné osvětlení. Osvětlení ložnice je třeba zejména vnímat jako klidovou a odpočinkovou zónu, kde má být již od vstupu navozen pocit příjemného uvolnění, relaxace a odpočinku. Jako základ pro osvětlení ložnice se doporučují svítidla s tlumeným světlem, která podvědomě navodí příjemné pocity.

 

Osvětlení ložnice


Velice vhodné jsou například kloboukové stojací či stolní lampy, vydávající tlumené světlo a při přímém pohledu na svítidla nejsou nedrážděny oči. Umístění a druh svítidel pro čtení by mělo být takové, aby nebyl rušen partner a aby bylo možno osvětlení směrovat pouze do určeného prostoru. Z tohoto hlediska jsou vhodné polohovatelné lampičky s neprůhledným stínítkem, které musí ze stran zcela zakrývat světelný zdroj. Osvětlení toaletního stolku a zrcadla je vhodné realizovat tak, že se po stranách nad ně umístí dva nastavitelné reflektory s kompaktní zářivkou. Obecně je spíše lépe se vyhnout svítidlům umísťovaných na stropě. 

 

  Osvětlení ložnice  Osvětlení ložnice

 

 

Pokud použijeme centrální osvětlení , mělo by poskytovat měkké, rozptýlené světlo. Svítidlo by nemělo nepříjemně oslňovat, proto je vhodnější použít jako stropní svítidlo bodovky,  které se ale nepoužívají v oblasti lůžka , aby osoba ležící na posteli nebyla bodovkami osvětlována .

 

Osvětlení ložnice  Osvětlení ložnice

 

Další možností skrytého, nepřímého a měkkého osvětlení je umístění osvětlovací rampy nad lůžkem nebo osvětlení skryté například v nice. Pokud v ložnici nemáme skříně , pak plošné osvětlení centrálním svítidlem na stropě není nutné. Pro vytvoření intimní atmosféry by mělo být osvětlení   regulovatelné. Toho dosáhneme buď odděleným vypínáním několika kompaktních zářivek ve svítidle, nebo pomocí stmívače , kdy lze intenzitu světla plynule měnit.

 

Osvětlení ložnice

 

 

 

Copyright © 2011 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu