pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Typy dlažby

Perex

Pestrost z hlediska nabídky materiálu ,vlastností i dekorů je opravdu široká. Stále nejrozšířenější v používání jsou keramické materiály .Vyrábějí se z přírodních materiálů, tvarují se lisováním a vypalují při vysokých teplotách. Různý způsob technologického procesu dává dlažbám rozdílné vlastnosti. Velkou předností dlažby je její dlouhá životnost, snadná údržba ,nehořlavý povrch .

 

Keramická obklady a dlažba jsou již mnoho let přirozenou součástí našich interiérů, protože mají mnoho předností, k nimž patří dlouhá životnost a snadná údržba. Jsou také odolné proti požáru a nejkvalitnější druhy mají srovnatelné vlastnosti se žulou či dalšími přírodními materiály.

 

Glazované a neglazované dlaždice

V základních hlediscích se dlaždice dělí na neglazované a glazované.Neglazované dlaždice mohou být režné nebo leštěné. Dlaždice glazované jsou na povrchu pokryté glazurou, díky níž získávají vyšší tvrdost a mění vzhledové vlastnosti – například lesk, barevný odstín, dekor a podobně. Podle stupně lesku se dělí na lesklé, pololesklé ,matné a polomatné. Glazované dlaždice jsou obecně méně odolné proti otěru, nehodí se tedy do prostor s vysokou zátěží.


Na podlahy se používají obvykle neglazované kameninové dlaždice, které se vyznačují vysokou odolností vůči mechanickému namáhání a je možné je používat i do prostor s vysokou zátěží. Mezi nejkvalitnější patří slinutá dlažba, práce s ní je však velmi náročná. Povrch může být hladký i drsný s protiskluzovou úpravou. Používají se jak do interiéru, tak do exteriéru.

 

Dlažba Versace    Dlažba Versace

 

Podlahy z mramoru a žuly

Podlahy z mramoru a žuly se vyznačují snadnou údržbou a jsou prakticky nezničitelné. Povrch nevyhřívané kamenné podlahy je chladivý povrch,  bez ohledu na roční období. Studené kamenné podlahy lze ovšem skvěle doplnit o elektrické podlahové vytápění.

 

Podlaha žula - vyrobeno z jednoho kusu kamene   Podlaha mramor

 

Odolnost

Důležitými vlastnostmi dlažby je její odolnost  proti otěru a mrazu. Podle stupně otěruvzdornost rozděluje norma materiály do stupnice PE1 až PE5. PE5 je stupeň nejvyšší,vhodný do  velmi zatížených  prostor. Pro mrazuvzdornost stupnice neexistuje, při koupi však dbáme na to, kde bude dlažba používána.Důležitým parametrem hodnocení dlaždic je odolnost proti skluzu a smyku. Dlaždice s protiskluzovou úpravou bychom měli používat nejen u bazénů a v saunách, ale samozřejmě i v koupelnách či v kuchyních, případně pokud máme dlažbou obložené nekryté schody či přístup k domu. Dlaždice se dělí také podle tvrdosti, čím tvrdší je keramický materiál, tím vyšší je jeho odolnost.

 

Venkovní dlažba

 

 

 

Copyright © 2010 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu