pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

s Jaroslavem Šmídem

Perex

Herec Jaroslav Šmíd chtěl bydlet jako krtek

 

O bydlení s Jaroslavem Šmídem

Zařídit byt na 56 metrech čtverečních tak, aby v něm nic nechybělo, to je svého druhu umění. Rozhodně ale ne jediné, které ovládá Jaroslav Šmíd. Herec známý z řady filmů a seriálů a v neposlední řadě také z divadelní scény, si postupně zařizuje útulné bydlení s výhledem na Prokopské údolí. Jaroslav tvrdí, že návštěvy se u něj cítí báječně. Má pravdu. A to chtěl v dětství bydlet jako pohádkový Krteček.

 

Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Co nejvíce potřebujete ke kvalitnímu bydlení?

Co je kvalitní bydlení? Pro každého nepochybně něco jiného. Pro mě to je třeba funkčnost a design.

 

Jaroslav Šmíd - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Nechal byste si byt navrhnout od designéra?

To je určitě dobrý nápad. Je to fundovaný člověk a může vám přinést do bydlení mnoho nových podmětů, které by vás ani nenapadly. Každopádně pro mě je důležitější vlastní představa, kterou pak s designérem konzultujete. Já jsem začal tím, že jsem si nakoupil hromadu odborných časopisů a knih o bydlení a pak jsem vše studoval, až se vám vyprofiluje to, co opravdu chcete a co vám vyhovuje.

 

Co vám tedy vyhovuje?

Tak především musíte začít tím, co vám nový prostor k bydlení nabízí a z toho se vychází. Já jsem věděl, že se budu stěhovat do podkrovního malého bytu o 56m2 s mezonetem. Pak z toho, zda žijete sám, v páru, nebo máte rodinu. To je důležité vědět na rozvržení prostoru a jeho funkčnosti. Já žiju sám a tak jsem se rozhodl pro jeden velký a otevřený vzdušný prostor, který bude rozdělený na zákoutí s jasnou funkcí. Mám tam předsíň, kuchyň, jídelnu, obývák, pracovnu a ložnici. Koupelnu samozřejmě také, to je ale jediný uzavřený prostor. 

 

 Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Ve které části tohoto prostoru je centrum?

Tak v mém případě je to prostor jídelny. Stůl u velkého okna s krásným výhleden na Prokopské údolí. Když přijde návštěva, okamžitě si tam automaticky sedne a cítí se dobře. Je tam dobrá energie.

 

Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Jaroslav Šmíd - rozhovor

Foto:  Martin Kámen

 

Jaká byla vaše dětská představa o samostatném bydlení?

To si vzpomínám na večerníček o Krtečkovi. Vždycky jsem přemýšlel jak to má v té zemi zařízené a kolik tam má třeba místností. Nikdy se to v žádném díle snad ani neukázalo. Já jsem si pak kreslil podzemní chodby, které spojují různé místnosti a jak bych tam chtěl bydlet. Byl to takový labyrint.  

Jak a v čem se liší Vaše současné bydlení od toho vysněného?

Nijak, teď bydlím v tom vysněném. Mám to přesně podle svých představ a možností.

 

Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen

 

Co nejdražšího jste si koupil do bytu?

V mém bytě není nic drahé. Vše se dá pořídit za dobrou cenu a přitom to může působit designově. Musíte ty věci hledat a ladit je dohromady. To zabere hodně času, ale efekt se pak dostaví. Jde pak o maličkosti a detail. Nešetřil jsem ale třeba na sprchové a umyvadlové baterii. Ty byly docela drahé. Nicméně tato investice stála za to a celou koupelnu to posunulo o stupeň výš. Také jsem nešetřil na podlaze. To je důležité. Mám dubovou podlahu s povrchovou úpravou olej v barvě čokolády. Jsem s ní naprosto spokojený. Jednak máte přímý kontakt se dřevem oproti laku a na údržbu je mnohem praktičtější. Pokud ji někde odřete, stačí pouze poškozenou část lehce ošetřit a znovu napustit olejem. U lakované podlahy musíte udělat kompletně celou podlahu. Nemám tedy strach, že se podlaha poškodí a nenutím hosty přezouvat se do bačkor. Navíc dřevěná podlaha nestudí.    

 

Jaroslav Šmíd - rozhovor  Jaroslav Šmíd - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Jaký styl zařízení vyznáváte?

Tak hlavně funkční, praktický. V mém případě je to takový minimalismus.

 

Jaroslav Šmíd - rozhovor  Jaroslav Šmíd - rozhovor

Foto:  Martin Kámen


Dotváříte neustále svůj byt? Zkrátka, jdete kolem nějakého obchodu a řeknete si, že domů něco přikoupíte?

Můj byt ještě není zcela zařízený. V ložnici v podkroví teprve teď připravuji zabudovanou skříň s úložným prostorem na míru a na stropě mi někde stále čouhá pouze drát se žárovkou. To jsou věci, které chtějí svůj čas a až náhodou půjdu někde kolem obchodu a tam uvidím to správné a vhodné osvětlení, tak ho koupím a budu vědět, že je to přesně to, co se tam hodí. (.ari )

 

Jaroslav Šmíd - rozhovor  Jaroslav Šmíd

Foto:  Martin Kámen


Jaroslav Šmíd (40) se narodil v Třebíči. Vystudoval brněnskou konzervatoř a DAMU, působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v divadle Labyrint Praha, dnešním Švandově divadle.  Hrál v desítce filmů a několika známých seriálech (Místo nahoře, Život na zámku, Zdivočelá země ). V loňkém roce měl premiéru film Zdeňka Trošky Doktor od Jezera hrochů, kde ztvárnil hlavní roli doktora Čeňka Dobeška.

 

 

 

Copyright © 2011 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu