pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Křesla

Perex

Výběru křesla musíme věnovat dostatečnou pozornost a doporučuje se před zakoupením se do křesla posadit a pořádně vyzkoušet. Existují křesla relaxační, čtecí, houpací, masážní, závěsná, sedací pytle.

 

 

Relaxační křeslo

Nejpohodlnější pro odpočinek a relaxaci je hluboké křeslo - ušák - které zajišťuje správnou polohu zad, hlavy i rukou a můžeme je využívat nejen k relaxaci,ale také ke čtení . Nevýhodou může být jeho velký rozměr a proto se těžko umísťuje do malých bytů.Křeslo pro relaxaci by mělo být velmi pohodlné, područky měkké a opěrka se sedákem by měla mít úhel větší než devadesát stupňů . Součástí křesla bývá i podpěrka nohou.

 

 

Relaxační křeslo

 

 

Křeslo na čtení

Křeslo na čtení musí mít správně tvarovanou zádovou opěrku,aby nedocházelo k zbytečnému zkřivení zad a následně i k nepříjemným bolestem páteře.

 

Masážní křeslo

Kvalitní masážní křeslo zpravidla vyžaduje náročnější finanční investici, potah by měl být z materiálu, na kterém se tělo nepotí ani neprochladne. Z materiálů tyto podmínky nejlépe splňuje kůže nebo mikrovlákno. Masážní křeslo je vhodné doplnit podnožkou. Pro správnou relaxaci je velmi důležitý vnitřní systém křesla. Křesla v základním provedení provádějí masáž zad, hýždí, stehen a nohou. Vybírat můžeme z několika typů masáží – vibrační,válečková , vzduchová . Vibrační masáž je jemná a uklidňuje organizmus. Válečková masáž působí do hloubky , vnitřní systém dražších křesel má více válečků a masáž je účinnější. Při vzduchové masáži se kolem jednotlivých částí těla postupně nafukuje a vyfukuje vzduch a může být využívána k formování postavy. Vzduchovou masáž by měla nahradit lymfodrenáž. Při aktivaci vzduchové masáže se vzduchové polštáře naplní vzduchem a poté se pravidelně rozpínají a zase uvolňují a stimulují svaly a mízovody v masírované oblasti. Lymfatická masáž aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých toxinů v těle h je nedostatek pohybu a jednostranná zátěž. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Lymfatická masáž využívá poznatků z anatomie a fyziologie, stimuluje činnost mízního systému a zrychluje odvádění škodlivin z organizmu. Jednotlivé typy masáží lze kombinovat.

 

Masážní křeslo Dune

Houpací křesla

jsou vhodná do moderních interiérů . Při sezení v něm jsme nuceni měnit polohy a tudíž podstatě relaxujeme.

 

Houpací křeslo Kinga  Houpací křeslo Max Bis Plus

 

Křesla závěsná

Závěsné křeslo poskytne pohodlné posezení, konstrukce nabízí anatomicky přirozenou polohu páteře a volné dýchání, což je spolu s možností houpání ideální k relaxaci.

 

Závěsná křesla

 

 

 

 

Sedací pytle pro dospělé

jsou velmi pohodlné, variabilní, skladné a lehce přenosné. Díky svému neformálnímu vzhledu a příznivé ceně jsou zejména vhodné pro mladé domácnosti, studentské, dětské pokoje a všude tam, kde chcete něco nezvyklého.

 

Sedací pytel  Sedací pytel

Sedací pytle pro děti

Jsou vynikajícím doplňkem do dětského pokoje a jsou vhodné především do malého bytu. Jsou určeny pro děti až do výšky 150 cm, avšak pohodlně může sedět i dospělý člověk.

 

 

Sedací pytel  Sedací pytel

 

V současné době se vracejí návrháři pro inspiraci do padesátých a šedesátých let minulého století, kdy tvary křesel byly navrženy tak,aby dokonale splňovaly svůj účel, křesla byla pohodlná,dobře se z nich vstávalo a výtvarné provedení mělo styl. Obnovený retro styl zachovává všechny původní přednosti doplněné o zajímavé čalounění . Oblé tvary, kopírující linii lidského těla znovu slaví úspěch. Pokud vlastníme křesla z tohoto období, můžeme je renovovat a v souladu s módním trendem v obývacím prostoru vyniknou.

 

 

Copyright © 2011 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu