pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Plovoucí podlahy

Perex

Plovoucí podlahy dřevěné si zákazníci často pletou s laminátem. Dřevěná podlaha plovoucí , to není laminát, takže při nákupu buďte obezřetnější.

 

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy se konstrukcí liší od podlah z masivu v některých ohledech je i předčí ( rychlá a levná podkládka, možnost instalovat si podlahu bez podlaháře , dodávají se již s povrchovou úpravou), ale v mnoha ohledech je masivní podlaha daleko lepší než plovoucí dřevěná podlaha ( užitná hodnota, možnost několikanásobné renovace, vzhled ) Díky zlepšené technologii výroby je možné použít plouvoucí dřevěné podlahy prakticky v kterékoli místnosti v domě. Lze je pokládat na zem, na betonové desky a na některé původní podlahy. Proto se dnes lze kochat krásou dřevěných podlah tam, kde se to dříve zdálo být nemožné.

Plovoucí podlaha dřevěná Tigerwood      Plovoucí podlaha dřevěná Dub

 

Většina dřevěných plouvoucích podlah prošla předchozím zpracováním ve výrobním závodě, díky čemuž jejich instalace nevyžaduje zvláštní starosti a lze i pokládat i amatérsky, není nutné mít na takovou práci podlaháře. Po těchto podlahách se lze procházet ihned po tom, jak se položí. Již neztrácíte čas slakováním či olejováním. Většina takových podlah je opracována ultrafialovými paprsky, což je mnohem účinnější než dokončovací úpravy přímo na místě realizace. Kromě toho může výrobce nanést více vrstev barvy, což zvyšuje pevnost.


Existují tři typy vrchní vrstvy lepených podlah: loupaná dýha, odřezky a povrchový řez.

  • Loupaná dýha rotací - surovina se snáší do zvláštního rezervoáru a odesílá se na velký soustruh. Dýha se snímá z klády v dlouhých pásech, jako papírové utěrky ze svitku. Výtěžnost klády je maximální.
  • Odřezky - řezivo se snáší do zvláštního rezervoáru a pak se pořeže jako sýr. Využívají se k tomu ty kousky dřeva, které se hned zpočátku odřezávají z klády. Výtěžnost je větší, než při využívání povrchového řezu, protože nedochází ke ztrátám při řezání.
  • Povrchový řez - jde o tradiční techniku. Klády se rozdělují a třídí podle stupně užitečnosti. Pak se řežou na desky požadované síly a tím jsou připraveny k využití.

 

U všech třech variant existují plusy a mínusy. Loupaná dýha umožňuje maximální využití materiálu, je levná, ovšem nevypadá nejlépe a je nejméně pevná. Odřezky jsou pevnější, stojí o trochu více, vypadají o něco lépe, ale výtěžnost z jedné klády je menší. Povrchový řez je nejméně k dostání, je nejdražší i nejodolnější a nejlépe vypadá.

Třívrstvá dřevěná plovoucí podlaha

Termín třívrstvá dřevěná plovoucí podlaha se používá výlučně ve vztahu k produkci, kde je kontaktní povrch (vrchní vrstva, po které chodíte) proveden ze dřeva, které má minimální tloušťku 2 mm (tenčí krytiny nelze dřevěnými plovoucími podlahami nazývat). Je to důležité, neboť pouze takové podlahy zajišťují pohodlí, teplo a dlouhodobou životnost tak vděčného materiálu, jakým je dřevo.

Jednolamelové, dvoulamelové a třílamelové třívrstvé plovoucí podlahy


Vyjma jednolamelových se dřevěné plovoucí podlahy skládají z desek různé délky a šířky.
Široké desky jsou zhotoveny z jednoho prvku ( vzor prkno ). Úzké pásy jsou kompletem spolu spojených proužků stejného rozměru. Ačkoli z pohledu pohodlí a trvanlivosti není mezi širokými a úzkými dekory na lamelových podlahách rozdíl, při stejném materiálu nebude jejich vzhled stejný.

 

 

    Jednolamelová třívrstvá podlaha         Dvoulamelová třívrstvá podlaha dřevěná       Třílamelová třívrstvá podlaha dřevěná

 

 

 

 

 

Copyright © 2010 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu